Забезпечення учасників АТО та ООС і постраждалих учасників Революції Гідності санаторно-курортним лікуванням у закладах розміщених на території України
Безоплатним санаторно-курортним лікуванням згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості забезпечуються особи, правовий статус, яким визначено згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»:
– учасники бойових дій – (відповідно до пунктів 19 – 21 частини першої статті 6 –Закону, не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день);
– особи з інвалідністю внаслідок війни – (відповідно до пунктів 10 і 14 частини другої статті 7 Закону, позачергово щороку строком на 18-21 день);
– особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм захворюваннями хребта та спинного мозку)-відповідно до медичних рекомендації, з них:
І та ІІ груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
ІІІ групи- до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
– учасникам війни– (відповідно до пункту 13 статті 9 Закону, не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день);
– постраждалі учасники Революції Гідності – (відповідно до статті 161 Закону, не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день ).
Умови надання послуг санаторно-курортного лікування та порядок їх фінансування регламентовані «Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням», який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р. № 200 (зі змінами).
Для перебування на обліку в органах соціального захисту населення та отримання путівки за зареєстрованим місцем проживання (для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи) необхідно подати наступні документи:
- заяву;
- медичну довідку лікувальної установи форми № 070/о;
- копію посвідчення особи, що підтверджує її належність до пільгової категорії;
- копію військового квитка;
- копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в АТО та ООС.
Під час подання копій документів особи надають їх оригінали для огляду.
Забезпечення санаторно-курортним оздоровленням осіб здійснюється згідно черги в межах виділених коштів на підставі укладених тристоронніх договорів.
Відшкодування здійснюється шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів між заявником, управлінням та санаторно-курортним закладом (за вибором особи) у розмірі встановленої граничної вартості путівки.
За отриманням додаткової інформації звертатись у відділ соціального захисту населення Тараканівської сільської ради за адресою: вул. Львівська, 117, с. Тараканів, 35641, тел.(03656)51170, 098 76 67 200.