Тараканівська громада

Рівненська область, Дубенський район

Порядок присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

     Відповідно до Закону України «Про державні нагороди», Указу Президента України від 29.06.2001 р. №476/2001 «Про почесне звання України» почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

         Особлива увага при підборі кандидатур звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, які представлені для нагородження почесним званням України «Мати-героїня» та членів їх сімей, відсутність у них притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, а також їх відношення до праці, наявність позитивного авторитету сім’ї в громаді тощо. Безпосередня підготовка матеріалів на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» здійснюється за місцем реєстрації жінки.

        Жінка, яка народила та виховала до восьмирічного віку п’ять та більше дітей звертається з письмовою заявою у виконком сільської ради за місцем реєстрації. До заяви додаються документи, що засвідчують дану особу та підтверджують статус багатодітної матері, що народила та виховала до восьмирічного віку п’ять та більше дітей.

         Виконком сільської ради приймає рішення про підтримку кандидатури чи відмову. У останньому випадку негативна відповідь повинна бути вмотивована. 

Клопотання разом з усіма відповідними документами розглядається районною державною адміністрацією протягом  місяця  з  дати  надходження  такої заяви. Після чого, матеріали направляються до обласної державної адміністрації, де вони опрацьовуються та перевіряються на відповідність вимог Указу Президента України та направляються до Адміністрації Президента України. Остаточне рішення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» приймається Указом Президента України.

         Указом Президента України від 25.12.2007 р. № 1254 «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно Почесне звання України «Мати-героїня» жінкам, яким присвоєно зазначене Почесне звання, виплачується винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

         Слід зазначити, що не можуть претендувати на почесне звання «Мати-героїня» багатодітні матері, діти яких були засуджені умовно або знаходились в місцях позбавлення волі, а також без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров’я тощо) виховувались в інтернатних закладах або знаходились під опікою.

         За отриманням додаткової інформації звертатись у відділ соціального захисту населення Тараканівської сільської ради за адресою: вул. Львівська,117, с. Тараканів, 35641, тел.: (03656)51170, +38-098-76-67-200.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь