УМОВИ НАДАННЯ ТА ОТРИМАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Законом України «Про соціальні послуги» визначено основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, які спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізування їх негативного впливу на осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Складні життєві обставини - обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

Чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини:

а) похилий вік;

б) часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;

в) невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;

г) психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;

ґ) інвалідність;

д) бездомність;

е) безробіття;

є) малозабезпеченість особи;

ж) поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;

з) ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;

и) втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;

і) жорстоке поводження з дитиною;

ї) насильство за ознакою статі;

й) домашнє насильство;

к) потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;

л) шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.__­_ .___.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 587 затверджено механізм виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини, та організації надання їм соціальних послуг відповідно до індивідуальних потреб.

Соціальні послуги надаються отримувачам:

1) з бюджетних коштів;

2) з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувачів соціальних послуг;

3) коштом отримувача соціальних послуг або третіх осіб.

Рішення про надання соціальних послуг приймається незалежно від наявності працездатних чи непрацездатних дітей, а залежно від доходу особи, яка претендує на отримання соціальних послуг.

БЕЗОПЛАТНО надаються послуги (незалежно від доходу):

– особам, які постраждали від торгівлі людьми й отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми;

– особам з інвалідністю І групи;

– особам, середньомісячний сукупний дохід яких (за попередні 6 місяців) становить менше ніж 2 прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб.

З установленням ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ПЛАТИ в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотири прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб.

КОШТОМ ОТРИМУВАЧА (за повну плату) соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:

1) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб;

2) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.

Соціальні послуги – це дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають. Особі/сім’ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг.
Основними напрямками соціальних послуг є соціальна профілактика (запобігання виникненню складних життєвих обставин та/або потрапляння особи/сім’ї в такі обставини), соціальна підтримка (сприяння подоланню особою/сім’єю складних життєвих обставин), соціальне обслуговування (мінімізація для особи/сім’ї негативних наслідків складних життєвих обставин, підтримка їх життєдіяльності, соціального статусу та включення у громаду).
Надання соціальних послуг у Тараканівській сільській раді здійснюють:  відділ соціального захисту населення Тараканівської сільської ради, Вербський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), фізичні особи, які надають соціальні послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558.
Отримувачами соціальних послуг можуть бути особи/сім’ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ, ЩО НАДАЮТЬСЯ:

Відділом соціального захисту населення Тараканівської сільської ради:

•  консультування;
  • соціальний супровід
  •  представництво інтересів.

Вербським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг):

• догляд вдома;
  • стаціонарний догляд;
  • натуральна допомога.

Для отримання соціальних послуг особа або її законний представник подає до Відділу соціального захисту населення Тараканівської сільської ради заяву про надання соціальних послуг, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, разом з документами:

- копія паспорта громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг;

- копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі;

- копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю);

- медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі;

- довідки / інші документи про доходи за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг.

Соціальні послуги надаються відповідно до державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики.

Зміст та обсяг соціальної послуги для кожного її отримувача визначається індивідуально залежно від його потреб і зазначається в індивідуальному плані надання соціальної послуги, що є невід’ємною частиною договору про надання соціальної послуги.

За отриманням додаткової інформації звертатись у відділ соціального захисту населення Тараканівської сільської ради за адресою: вул. Львівська,117, с. Тараканів, 35641, тел.: (03656)51170, 098-76-67-200.