На Дубенщині триває кампанія із пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 31.05.2024 12:34

Для розповсюдження на території Тараканівської громади приманок з вакциною диких м'ясоїдних тварин в робочі групи залучаються ветеринарні спеціалісти, представники держпродспоживслужби, нацполіції, органів місцевої влади, мисливських і лісових господарств.

Вакцина має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, у середині яких капсула із вакциною, розкладається вручну на узліссях, поблизу річок, узбіччя доріг, навколо сільськогосподарських угідь, а також в масивах, де відмічались значні популяції червоної лисиці. Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.

Звертаємось до мешканців громади з проханням при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, не переносити з місця, а залишати привабливими для тварин. Особливе прохання застерегти дітей, щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.