Підстави для відмови у реєстрації платником єдиного податку

Дата: 22.05.2024 16:13

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до підпункту 291.5.8 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України,  не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин). Податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Відтак, підставою для контролюючих органів при прийнятті рішення про відмову у реєстрації фізичної особи-підприємця платником єдиного податку є наявність у такого платника податків податкового боргу зі сплати податків та зборів, за якими визначені грошові зобов’язання, в тому числі, які не пов’язані із здійсненням господарської діяльності (крім наявної недоїмки зі сплати єдиного внеску).

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»