До уваги членів сімей загиблих, які проживають на території Тараканівської сільської ради!

Дата: 25.10.2023 09:26

Відповідно до постанови Кабміну Міністрів України від 05.04.2017 № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», додатковий захист у вигляді отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, може сьогодні отримати від держави:
 1)дитина;
 2) особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років, і які в результаті таких обставин:

- отримали поранення, контузію, каліцтво;
 - зазнали фізичного, сексуального  насильства;
 - були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
 - залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
 - незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
 - зазнали психологічного насильства.

Для оформелення статусу «дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» необхідно звернутися  із заявою до служби у справах дітей Тараканівської сільської ради.

Хто може звернутися із заявою?

• батьки;

• інші законні представники;

• близькі родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра);

• вітчим, мачуха;

• представник органу опіки та піклування;

• дитина, якій виповнилося 14 років.

Які документи слід подати?

• Заява про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєннихдій та збройних конфліктів;

• Згода на обробку персональних даних;

• Засвідчені копії документів.

Які саме потрібно подавати засвідчені копії документів:

• свідоцтво про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

• документ, що посвідчує особу заявника;

• документ, що підтверджує повноваження представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;

• довідку про взяття дитини на облік як ВПО (у разі наявності);

• паспорт громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);

• паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);

• витяг з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

Також до заяви додаються документи, які підтверджують обставини, необхідні для отримання статусу “дитини війни” (медичні документи, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз, документи, що підтверджують загибель особи внаслідок війни тощо).

Які права гарантує статус?:

1. безкоштовне харчування у період навчання у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах;

2.  першочергове зарахування до державних (комунальних) закладівдошкільної освіти (дитячих садочків).

На сьогодні у законодавстві не погоджено соціальних гарантій, виплат для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, оскільки це питання регулює застарілий Закон України «Про соціальний захист дітей війни». Тому у Кабміні зареєстрували Проєкт Закону №9042, який передбачає соціальні пільги. Наразі, спостерігаємо за змінами в законодавстві.

Важливо! Відповідно до чинного законодавства досягнення особою повноліття не є підставою для скасування вищевказаного статусу.

У разі якщо дитина зазнала психологічного насильства подаються:

• висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах. До оцінювання потреб сім’ї (особи) може бути залучений психолог/практичний психолог, психотерапевт, психіатр, що працює в іншому закладі, установі, організації. На основі висновку оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах за згодою батьків/законних представників дитина направляється до відповідного закладу/організації для реабілітації та отримання відповідних соціальних послуг;

• копія посвідчення з написом “Посвідчення члена сім’ї загиблого”, якщо дитина отримала відповідний статус;

• копії свідоцтва про смерть та документа, що підтверджує загибель особи внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, або копія документа, що підтверджує смерть особи внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, у разі загибелі батьків дитини або одного з них із числа цивільних осіб.

За консультаціями звертатись до служби у справах дітей Тараканівської сільської ради (приміщення сільської ради, 2 поверх).

Контактні телефони:

Романова Вікторія Вікторівна - 095 050 1554;  093 108 1535.