ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ НА НЕОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН

Дата: 08.05.2023 09:53

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для більшості субсидіантів в опалювальному сезоні, житлові субсидії з початком нового періоду призначення, що припадає на початок неопалювального сезону будуть перепризначені автоматично з травня, якщо не змінилися дані про їхній майновий стан, перелік отриманих комунальних послуг чи не відбулися зміни, які стосуються складу домогосподарства/членів сім'ї, на підставі наявної інформації в Пенсійному фонді України. Якщо ж такі зміни сталися, то отримувачі субсидій повинні повідомити про це протягом 30 днів.

Житлова субсидія на новий період призначення, тобто з травня надається за особистим зверненням, якщо в домогосподарстві:

- є внутрішньо переміщені особи;

- члени домогосподарства орендують житлові приміщення та сплачують житлово-комунальні послуги;

- кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша ніж кількість зареєстрованих;

- є особи, які не мали доходів за 3 та 4 квартали попереднього календарного року (або їх розмір був менше мінімальної заробітної плати) та не було сплачено єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У разі отримання інформації про наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія на наступний період не призначається.

Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний період громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого періоду.

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати про виникнення обставин, зокрема щодо:

- зміни складу зареєстрованих/задекларованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

-  зміни соціального статусу членів домогосподарства;

- зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

- зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

- зміни управителя, виконавця комунальних послуг (крім випадків, коли інформація про зміну надається виконавцем послуги), створення об’єднання;

- отримання заявником або членом сім’ї особи із складу домогосподарства одноразово доходу у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (крім цільової благодійної допомоги, що надається на здобуття освіти, отримання медичних послуг, подолання наслідків стихійного лиха, аварій, епідемій та епізоотій загальнодержавного або місцевого характеру, екологічних, техногенних та інших катастроф у місцевостях, оголошених зонами надзвичайної екологічної ситуації; страхових виплат на медичну та соціальну допомогу; спадщини у вигляді нерухомого майна або основної його частини; гранту або стипендії на навчання);

- про перебування за кордоном особи із складу домогосподарства або члена сім’ї особи із складу домогосподарства сукупно більш як 60 днів;

- настання умов, за яких втрачається право на отримання субсидії на понаднормову площу житла.

У разі зміни складу зареєстрованих/задекларованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, настання умов, подаються нові заява та декларація.

Надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється, у тому числі за поданням управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг у разі, коли:

- домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг);

- громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;

- у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

- громадянин не повідомив уповноваженому органу про вищевказані обставини, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.

Звертаємо увагу на те, якщо в опалювальний сезон розмір платежу не перевищував обсягу обов'язкового відсотка платежу, тобто розмір житлової субсидії становив 0 грн., то на неопалювальний сезон вона надається лише на підставі звернення громадянина.

Заяви з необхідними документами та/або відомостями приймаються органами Пенсійного фонду України починаючи з 1 грудня 2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія), а також працівниками відділу соціального захисту населення Тараканівської сільської ради ( в т.ч. і в старостинських округах Тараканівської сільської ради).