Тараканівська громада

Рівненська область, Дубенський район

До уваги жителів громади!

Дата: 23.12.2022 14:20
Кількість переглядів: 395

Фото без опису

З 1 січня 2023 року припиняється виплата деяких видів компенсаційних виплат за надання соціальних послуг з догляду особам, які здійснюють догляд за родичами похилого віку або особами, які не здатні до самообслуговування, а саме:

  - компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I  групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку  (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832, зі змінами);

 - компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 55.

Вказана компенсація сьогодні надається у розмірі, що розраховувався у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

          Натомість Урядом передбачено наступні виплати за догляд:

  1.  Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з доглядуна непрофесійній основі (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859).

 Компенсація призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають та пов’язані спільним побутом.

Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, встановленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, за  один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення  із заявою.

 Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісячно. Фізична особа, яка надає соціальні послуги, отримує тільки одну компенсацію незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

2. Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1040).

Цей вид компенсації призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, пройшла підготовку та перепідготовку з основ догляду особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.
Розмір компенсації визначається з розрахунку 70 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але не більше ніж 360 годин на місяць.

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, призначається на строк надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, визначений у договорі, але не більше ніж на строк, визначений у висновку про стан здоров’я особи, за якою здійснюється догляд.

За отриманням додаткової інформації звертатись у відділ соціального захисту населення Тараканівської сільської ради за адресою: вул. Львівська,117, с. Тараканів, 35641, тел.: 098-76-67-200 та до старостинських округів.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь