3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю
Міжнародний день людей з інвалідністю, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня.
Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу суспільства до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя.
Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд соціальних допомог та пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
На території Тараканівської громади проживають особи з інвалідністю і всі вони потребують особливого ставлення до себе. Вони хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації у працевлаштуванні, мати змогу брати участь у соціальному, політичному, економічному та культурному житті.
І найбільше чого вони потребують – це нашої з вами уваги та розуміння.
Тараканівська громада не залишаєть осторонь проблем громадян з інвалідністю. Так, рішенням сесії Тараканівської сільської ради від 09 квітня 2021 року №241 затверджено Програму соціального захисту населення Тараканівської сільської ради на 2021 рік з метою підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Відповідно до розпорядження голови Тараканівської сільської ради від 01.12. 2021 року № 160 виділено кошти з сільського бюджету в сумі 33000 грн. для надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю І групи та дітям з інвалідністю до Міжнародного Дня людей з інвалідністю.
Для реалізації державної політики в сфері соціального захисту людей з інвалідністю, рішенням виконавчого комітету Тараканівської сільської ради від 13.01.2021р. №04 створено опікунську раду з питань забезпечення прав повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування) при Тараканівській сільській раді. Крім того, рішенням виконавчого комітету Тараканівської сільської ради від 21.07.2021р. №108 затверджено план дій з реалізації Конвеції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року у Тараканівській сільській раді.
У цей день хочу побажати всім теплих стосунків з близькими, творчої наснаги, бадьорості духу та міцного здоров’я. Нехай справдяться всі ваші бажання, мрії та задуми!
Голова Тараканівської сільської ради
Наталія Сорочинська