Учні Тараканівського ліцею - учасники Всеукраїнського етапу дитячо - юнацької військово - патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Дата: 19.07.2021 11:15

У Кропивницькому завершився ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура 2021: Інгульська Січ» в середній віковій групі.

Рівненщину представляв рій "Відважні соколи" Тараканівського ліцею під керівництвом Олени Петрук  у складі Сірман Софії, Бугайської Аліни, Юрчука Дмитра, Коновальчук Марії, Ковтуна Анатолія, Новосада Максима, Лисак Дарини, Лисака Олександра.

Програма десятиденного перебування учнів Тараканівського ліцею на Кіровоградщині була  дуже насичена: різноманітність локацій, змагань, екскурсій і творчо-виховних заходів, майстер-класів, показових виступів, спортивних ігор тощо.

Учасники змагалися в таких залікових конкурсах, як стройова підготовка «Впоряд»,  «Туристсько-спортивна смуга перешкод», стрільба з пневматичної гвинтівки, інтелектуально-творчому змаганні «Пластун»,  надання першої медичної допомоги «Рятівник», інтелектуальній грі-вікторині  «Відун» та таборуванні.

Щодня джури мали змогу побачити майстер-класи від управління ДСНС в Кіровоградській області, Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області, управління патрульної поліції України в Кіровоградській області, 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, Товариства Червоного Хреста України в Кіровоградській області,  обласної федерації  рукопашного бою, громадської організації «Цитадель», тренінги, ігри від громадської організації «Хмарочос», компанії «Екостайл».

Джури відвідали 6 локацій музейного комплексу Льотної Академії Національного авіаційного університету  а саме: Музей авіації, авіаційно-технічну базу (АТБ), музейну експозицію історичного краєзнавства, Алею авіаторів, експозицію авіаційних двигунів, кафеду пошуку, рятування, авіаційної безпеки та спеціальної підготовки ЛА НАУ.

Цікавою і пізнавальною була екскурсія  до Урочища Чорний Ворон, що поблизу  села Розумівка Олександрівського району, де учасники гри вшанували пам’ять борців за незалежність України, які мріяли бачити свою Батьківщину вільною, заможною та незалежною.

Саме на місці останнього бою отамана Чорного Ворона та його побратимів було проведено заліковий історичний  конкурс «Відун», по завершенню якого відбувся перегляд документального фільму про визвольну боротьбу українських повстанців Холодноярської республіки проти російських окупантів 1918-1922 років «Холодний Яр «Воля України – або смерть!». Урочистою ходою вулицями села Розумівка завершилася поїздка до Урочища Чорний Ворон. Захоплюючою також була поїздка до Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є важливою формою морально-етичного виховання дітей та молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування та важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості.