Дата: 03.03.2021 10:54

Тараканівська сільська рада повідомляє, що у весняний період здійснюється масова торгівля різними видами ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, в тому числі, які занесені до Червоної книги України, є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Реалізація первоцвітів здійснюється на ринках та поза їх межами.
Варто зазначити, що збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. Кожна зірвана стеблина з трьома первоцвітами несе за собою знищення 45-60 насінин, а для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина потрібно майже 7-8 років, до того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, рослини нівечаться повністю.
Пам’ятаймо, що кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.
Бережіть природу навколо нас, бережіть первоцвіти!
У разі виявлення фактів пошкодження чи продажу первоцвітів необхідно звертатися у Дубенський відділ поліції ГУНП в Рівненській області за коротким номером 102.