Тараканівська громада

Рівненська область, Дубенський район

Нарада з питань попередження насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми

Дата: 08.12.2020 18:11
Кількість переглядів: 1649

Фото без опису

     Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

        8 грудня 2020 року Тараканівською сільською радою організовано проведення наради щодо попередження насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, за участю представників структурних підрозділів, закладів освіти, охорони здоров’я Тараканівської сільської ради, старшого дільничного офіцера поліції Дубенського відділу поліції, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Дубенського міськрайонного відділу з питань пробації.

На нараді розглянуто питання щодо координації діяльності субєктів та їх взаємодію на території громади, залучення субєктів до припинення насильства, надання допомоги постраждалим особам.

       Керуюча справами (секретар) виконавчого комітету Тараканівської сільської ради Наталія Стецюк звернула увагу учасників наради на те, що у Тараканівській сільській раді визначено відповідальним за координацію заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, відповідно до вимог законодавства - відділ у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення.

       Насильство – це злочин, а не приватна справа, і про це не потрібно мовчати.

   COVID безжально змінив життя людей, з’явились додаткові фактори, які провокують прояви домашнього насильства. Вимушене перебування в дома, втрата доходів, роботи, соціальних контактів – усе це збільшує стрес і напругу у родинах. І діти, які зростають у сім’ях, де чиниться насильство, у майбутньому можуть переносити цей негативний досвід у власне життя.

     Начальник відділу у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення Тетяна Чоботар повідомила, що постановою КМУ від 22 серпня 2018 р. № 658 визначено механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Під час наради з присутніми обговорено повноваження органів місцевого самоврядування, центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, закладів загальної середньої освіти, охорони здоров’я, уповноваженого підрозділу органу Національної поліції та уповноваженого органу з питань пробації.

      Сучасна правова доктрина, міжнародне право та практика Європейського суду з прав людини, проголошують, що основоположними правами людини і громадянина є невід’ємне право на життя, свободу та особисту недоторканність, повагу до її честі та гідності, а заборона тортур, примусової праці та дискримінації становить основу правового статусу людини в цивілізованому суспільстві. Це означає, що будь-яка особа незалежно від статі, віку, стану здоров’я чи будь-яких інших чинників має право на ефективний захист від усіх форм та проявів насильства, у тому числі захист від насильства, що вчиняється з боку членів сім’ї чи інших близьких осіб.

     У ст. 24 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» вказано спеціальні заходи щодо протидії цьому явищу та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме :

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника;

2) обмежувальний припис стосовно кривдника;

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;
4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

     Головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Дубенської райдержадміністрації Наталія Хіц  розповіла про впровадження корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї. Адже, робота з особами, які вчиняють домашнє насильство, є невід’ємною складовою механізму протидії цьому явищу, оскільки проходження індивідуальної корекційної програми допоможе кривднику усвідомити власну протиправну поведінку, її негативні наслідки для членів родини та допоможе змінити ситуацію і налагодити гармонійні стосунки кривдника з членами власної сім’ї.

     Програму для кривдника особа, яка вчиняє домашнє насильство, може відвідувати за власною ініціативою на добровільній основі. Законодавчо закріплена можливість добровільного проходження програми для кривдників є надзвичайно важливою, адже самостійне прийняття кривдником рішення про проходження програми свідчить про його усвідомлення проблеми  і є першим кроком до її подолання. Як свідчить практика, ефективність і результативність корекційних програм для кривдників значною мірою залежить саме від усвідомлення ними необхідності зміни власної насильницької поведінки.

Також кривдник може бути направлений на проходження програми судом на строк від трьох місяців до одного року.

     Підводячи  підсумки наради, начальник відділу  у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення Тетяна Чоботар наголосила, що тільки за чіткої та злагодженої співпраці всіх відповідних служб та установ, на які покладено функції щодо здійснення заходів із запобігання та протидії домашньому насильству, можливе досягнення певних результатів у протидії домашньому насильству.

Довідково. Якщо Ви потрапили в нелегку життєву ситуацію та стали жертвою домашнього насильства, можете звернутися за допомогою в Тараканівську сільську раду у відділ у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення, або за тел. 51 1 70.

Фото без опису

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь