Тараканівська громада

Рівненська область, Дубенський район

Запобігання вербуванню, використанню, участі дітей у бойових діях та збройних конфліктах

Дата: 03.07.2024 12:16
Кількість переглядів: 74

 

Фото без опису

 

Збройні конфлікти спричиняють непропорційний вплив на представників різних вікових груп: бойові дії та окупація супроводжуються порушенням прав та свобод дитини, серед яких право на життя, на безпеку в умовах бойових дій та війни, на освіту, на здоров’я та розвиток особистості, право бути із сім’єю, а також право на турботу і захист з боку держави.

Вербування й використання дітей є першим із шести серйозних порушень проти дітей, проте росія не зупиняється перед такими діями у війні з Україною, вербуючи та використовуючи як українських, так і власних дітей та підлітків.

Керівництво Міністерства оборони України та Збройних Сил України засуджують порушення норм міжнародного права військовим і політичним керівництвом та військовослужбовцями російської федерації, а також вимагають поважати міжнародне право та припинити вчинення міжнародних злочинів.

Зміст статті 30 визначає імперативну норму Закону щодо заборони участі дітей у воєнних діях і збройних конфліктах. Тобто законодавчо визначена чітка заборона участі дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, включаючи: вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання дітей з метою використання у збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, залучення та/або втягування дітей до непередбачених законами України воєнізованих чи збройних формувань, пропаганди війни.

Державою здійснюється робота по запобіганню вербування та використання дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, виявленню завербованих дітей та звільненню їх від військової служби.

Забезпечується проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо захисту дітей від участі у воєнних діях і збройних конфліктах, заохочення суспільства, громадських об’єднань та неурядових організації, а також засобів масової інформації до просвітницької роботи серед дітей, їхніх батьків, інших законних представників.

Проводяться всі необхідні заходи для захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї, включаючи розшук, звільнення з полону, повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон.

Усі дії стосовно захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, здійснюються відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування першочергово проводять відселення дітей, які опинилися чи можуть опинитися у зоні воєнних дій чи збройних конфліктів, до безпечних районів. Відселення дітей проводиться разом з батьками, законними представниками або, за їхньою згодою, без супроводження чи з іншими особами.

Міністерство соціальної політики України здійснює заходи, спрямовані на возз’єднання дитини з сім’єю. Міністерство внутрішніх справ України здійснює заходи з встановлення місцезнаходження членів сім’ї дитини, сприяє пошукам, що здійснюються членами сім’ї, громадськими, благодійними, волонтерськими, гуманітарними організаціями та фондами, що беруть участь у возз’єднанні сімей.

Держава надає допомогу дитині з моменту, коли з'явились підстави вважати, що вона є жертвою воєнних дій чи збройного конфлікту, окупації території України, і до повного завершення реабілітації дитини, забезпечує проведення широкої інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо захисту дітей від участі у воєнних діях і збройних конфліктах, заохочує суспільство, громадські, неурядові організації, засоби масової інформації до просвітницької роботи серед дітей, їх батьків, інших законних представників, вживає всіх можливих заходів щодо дітей, які були завербовані під час воєнних дій і збройних конфліктів, для відновлення їх фізичного та психологічного стану.

 

 

                                                                                           Начальник служби у справах дітей

                                                                                   Тараканівської сільської ради

                                                                     Вікторія РОМАНОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь