МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Дата: 01.06.2023 09:18

В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.
          Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей, у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої,держави.

День захисту дітей - міжнародне свято, яке відзначається 1 червня. Це свято створене з метою нагадати нам, що діти - це самостійні особистості зі своїми страхами і проблемами. Всі діти потребують підтримки та захисту. Особливо важливим це свято здається під час війни, коли багато дітей стали сиротами, позбулися будинку або поїхали з рідного міста.

Війна змінила життя всіх українців. Але, здається, що найбільше вона торкнула найменших — дітей. Складно уявити, що відчуває маленька дитина, коли прокидається від артобстрілу, сидить в бомбосховищі, покидає домівку та друзів, змінює місце проживання та опиняється в середовищі, де всі навколо говорять іноземною мовою.
           Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками та громадянами своєї країни.

Ми усвідомлюємо, що діти – майбутнє будь-якої країни. Тому зобов’язані взяти на себе відповідальність за безумовне дотримання їх конституційних прав, щоб вони виросли щасливими громадянами України.

Діти – це наше щастя, але водночас і величезна відповідальність. Їхня доля та майбутнє в цілому залежить від нас! Бережіть дітей, адже вони наше продовження!

Діти повинні жити в мирному світі та з гарними можливостями для їхнього майбутнього. Захист дітей зараз потрібен, як ніколи!

У цей святковий день бажаємо кожній дитині безмежного щастя, доброго здоров’я, родинного затишку та тепла, і звичайно, здійснення найнеймовірніших задумів та мрій!

Всміхається сонце привітно й ласкаво,
цей день на планеті хай щастям сія.
Час радісно лине, змістовно й цікаво,
добробутом повниться кожна сім'я.
Хай війни стихають від сміху дитини,
душа очищається, серце співа,
а розум підносить крізь будні людину,
порядність всю землю нехай обійма!

З повагою!

Служба у справах дітей